sobota, 18 lipca 2015

Wyruszamy!!!


Już jutro (19.07.2015) udaje się do Anglii największa grupa nauczycieli z Górskiego spośród uczestniczących w projekcie "Górski w Europie - Etap I"
Udamy się do Norwich w celu doskonalenia naszych umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Podczas kursu językowego zamierzamy nie tylko się uczyć, ale również poznawać nauczycieli z innych państw, z którymi moglibyśmy nawiązać współpracę i stworzyć międzynarodowe projekty.

Poniżej przedstawiamy kilka informacji o miejscu, do którego się udajemy:


"Norwich leży nad rzeką Wensum i jest stolicą hrabstwa Norfolk. Stosunek jego powierzchni do liczby ludności sprawia, że jest to czwarty najbardziej zagęszczony pod względem mieszkańców ośrodek w Anglii (3 480 os/km2).  W średniowieczu Norwich było jednym z ważniejszych i największym po Londynie miastem angielskim. Przez kolejne stulecia całe hrabstwo zasiedlało coraz więcej osób, i już w czasach rewolucji przemysłowej było najliczniejszą częścią składową kraju. W 2011 roku cenzus wykazał, że Norwich zamieszkiwane jest przez ponad 130 tys. ludzi, a liczba osób, które dojeżdżają tam do pracy to 282 tys.

Gospodarka miasta w przeszłości opierała się na przemyśle, głównie obuwniczym. Obecnie są to usługi, w tym finansowe. Najbardziej znaną marką pochodzącą stamtąd jest Aviva (poprzednio znana jako Norwich Union). 

Oprócz niej swoje siedziby mają tam także inne przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe i z sektora finansowego. Inną dużą firmą obecną w Norwich jest wydawnictwo Archant. 

Miasto ma także długą historię, jeśli chodzi o produkcję musztardy. To tam, w 1814 roku, powstała słynna musztarda Colman’s. W centrum miasta, w Royal Arcades, znajduje się sklep, w którym można kupić pamiątkowe przedmioty z nią związane."


http://issuu.com/jonhollandnr/docs/nnbc_2015__web_?e=0/11379785

Jo Ma

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Aniu, też życzymy powodzenia :)

   Usuń
 2. well done girls!
  fingers crossed for your Norwich adventure!
  keep us regularly updated on your progress:)
  BF

  OdpowiedzUsuń
 3. What an amazing adventure and pictures. Can't wait for your next updates, don't let us wait :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Today we were talking about being słone and homesick. Some new vocabulary which should be very useful.

  OdpowiedzUsuń